۱- استفاده از صدای گوینده مبهم یا ضعیف

یکی از مشکلات عمده پیامهای تلفن گویا صدای مبهم یا بسیار ضعیف آنها هست که باعث ایجاد نارضایتی در مشتریان می شود. سعی کنید از صدای گویندگان  خوب و با کیفیت بالا استفاده کنید.

۲-استفاده از واژگان مناسب در تلفن گویا

سعی کنید در پیامهای تلفن گویا خود از واژگان مشترکی که در وب سایت و یا سایر کانالهای ارتباطی با مشتریان استفاده می کنید  استفاده کنید. به طور مثال اگر در وب سایت خود نوشته اید مرکز خدمات و پشتیبانی

در پیامهای تلفن گویا خود برای ارتباط با مرکز خدمات و پشتیبانی نگوید مرکز ارتباط با مشتریان.

Group of confident young customer service agents with headset. The focus is on the African man looking at camera. [url=http://www.istockphoto.com/search/lightbox/9786622][img]http://dl.dropbox.com/u/40117171/business.jpg[/img][/url]

۳-ترتیب صحیح منوهای تلفن گویا

با بررسی دقیق تماسهای ورودی خود سعی کنید منوهای تلفن گویا خود را طوری تنظیم کنید و بچینید که مشتریان به راحتی و در سریعترین زمان ممکن به قسمت مورد نظر متصل شوند.

چون مدیریت مقام بالاتری دارد کلید ۱ را برای مدیریت نگذارید.

۴-صدای مشتری را بشنوید

صدای مشتری را در زمان استفاده از تلفن گویا ضبط کنید و به آن گوش بدهید. این کار به شما کمک می کند که اشتباهات خود را بهتر متوجه شوید و بفهمید واقعا کجای تلفن گویا شما مشتریان را بیشتر اذیت یا خوشحال می کند.

۵-دایما وضعیت تلفن گویا را بررسی کنید

تلفن گویا سازمان یا شرکت خود را مانند وب سایت خود ببینید. یکبار آن را ایجاد نکنید و برای همیشه آن را فراموش کنید. برنامه ای بگذارید تا مثلا هر یک ماه یکبار با توجه به آمارهای موجود منوها و آیتمهای تلفن گویا خود را بهبود ببخشید.

۶-حداکثر ۲ کلید

بر اساس نظرسنجی های انجام شده اگر قرار باشد مشتری بیشتر از ۲ کلید برای رسیدن به قسمت مورد نظر فشار دهد خسته می شود و ممکن است اصلا بی خیال ارتباط با شما بشود. پس سعی کنید منوهای ارتباطی خود را بسیار ساده نگه دارید.

our-advisors-2

۷- حتما کلیدی برای تکرار داشته باشید

همه مشتریان شما یکسان نیستند . شاید مشتری در مرتبه اول متوجه کلیدها و پیام نشود. همیشه کلیدی در اختیار مشتری بگذارید که بتواند با انتخاب آن منو را از ابتدا بشنود.

رای شما به این مطلب
  • 5/5
  • 1 امتیاز
1 امتیازX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 100%