محاسبه هزینه هر تماس خروجی در کالسنتر و یا دستگاه سانترال اتفاقی نو و جدید در دنیای تکنولوژی نیست و اکثر نرم افزار­ها و سامانه هایی که سرویس گزارش گیری از مراکز تماس را ارائه می کنند این امکان را دارند. اما محاسبه هزینه هر تماس ورودی موضوعی متفاوت است که باعث تمایز گزارشگر ابری با دیگر نرم افزار های مشابه در این زمینه شده است. محاسبه هزینه تماس ورودی یا همان بیلینگ هزینه تماس در ایران بسیار کم است اما نمونه ی که حداقل یکبار با آن مواجه شده اید، شماره­هایی است که با ۹۰۹ شروع می شوند. شماره هایی که در ازا هر دقیقه مکالمه، مبلغی را از شما دریافت می کنند و آن مبلغ بر روی قبض تلفن شما محاسبه می شود.

این سرویس ها با نام ارزش افزوده در ایران فعالیت می کنند.

اما در خارج از ایران تماس هایی وجود دارد که حتی از هر خط شهری با خط شهری دیگر آغاز می شود که هزینه تماس را شخصی پرداخت می کند که تماس را دریافت کرده است و خود آغازگر مکالمه نیست.

بیلینگ سانترال یا شارژینگ کالسنتر

بیلینگ سانترال

تمامی مدل های سانترال از برند­های مختلف آوایا، پاناسونیک و… تحت پوشش سامانه مدیریت و تحلیل تماس هستند. چه سانترال هایی مانند سری KX-NS که از طریق کابل LAN متصل می شوند و چه آن دسته از سانترال­ها که از طریق کابل RS-232 متصل می شوند. در هر دو حالت امکان ارائه خدمات مخصوصا در زمینه محاسبه تماس ورودی فراهم شده است.

محاسبه هزینه هر تماس خروجی در کالسنتر و یا دستگاه سانترال

شارژینگ کال سنتر

کال سنتر­های قدرتمند مانند سیسکو، استریسک، الستیکس که جزء غول های ارتباطی در این زمینه هستند نیز به راحتی با گزارشگر ابری قابل یکپارچه سازی هستند. لازم به ذکر است که PBXDom (گزارشگرابری نسخه قابل استفاده این سرویس در خاورمیانه است) به عنوان پارتنر رسمی سیسکو است. این عبارت به معنا همکاری تجاری میان کمپانی CISCO و PBXDom می باشد.

رای شما به این مطلب
  • 5/5
  • 1 امتیاز
1 امتیازX
خیلی بد ضعیف متوسط خوب عالی
0% 0% 0% 0% 100%

دیدگاه شما

توجه! دیدگاه شما برای نمایش می بایست توسط مدیران تایید شود