مدیریت هوشمند با قابلیت هشدار در سرویس مدیریت تماس

اتصال سانترال به پنل پیامک

ارسال Email و SMS هوشمند

اتصال سانترال به پنل پیامک و ارسال هشدار از طرق SMS و Email

اتصال سانترال به پنل پیامک و ارسال SMS

اتصال سانترال به پنل پیامک و ایمیل

ارسال پیامک به فرد تماس گیرنده به صورت هوشمند

اتصال سانترال به پنل پیامک

اطلاع رسانی به کارمند، مدیر و مشتری

کاهش هزینه تماس

اعلام برقراری تماس های طولانی یا پر هزینه

اتصال سانترال به پنل پیامک و ارسال هشدار از طرق SMS و Email

هشدار برای برقراری تماس های بین المللی

اطلاع از تماس بین الملل با اتصال سانترال به پنل پیامک

بازاریابی و ارسال پیام تبلیغاتی به صورت هوشمند

اتصال سانترال به پنل پیامک

اطلاع رسانی خودکار یا هشدار

یکی از کاربردهای بسیار حرفه‌ای و هوشمند سرویس مدیریت و تحلیل تماس اطلاع رسانی خودکار است که تنها در نسخه سازمانی سرویس قابل دسترسی است. اطلاع رسانی و یا هشدار در ایران از سه طریق ایمیل، پیامک و وب هوک فراهم شده است. امکان هوشمند سازی و اطلاع رسانی های متفاوت، بر اساس ساعت و تاریخ مختلف برای تماس گیرندگان، امکان اعلام هشدار برای اعلان های مختلف تماس مانند SMS برای کارمندان ازجمله پرکارترین امکانات این سرویس است. به جرأت می‌توان گفت که با استفاده از اطلاع رسانی های به موقع و یا اعلام هشدار های هوشمندانه می‌توانیم در راستای جذب مشتری و افزایش کیفیت پاسخگویی و کاهش هزینه‌ها گام بردارید. تایید این جمله را می توانید از حساب بانکی تان پس از اجرا و استفاده درست از این سرویس مشاهده کنید.

راه‌های مختلف ارسال هشدار

پیامک (SMS)

یکی از امکانات نرم افزار مدیریت و تحلیل تماس سازگاری کامل و پشتیبانی از تمامی پنل های پیامکی است که قابلیت API دارند. با استفاده از این قابلیت شما میتوانید به سادگی و با اتصال سانترال به پنل پیامک از طریق SMS به هشدار هایی که طراحی کردید دسترسی داشته باشید و یا برای مشتریان خود پیامک های متنوع ارسال کنید.

ایمیل (Email)

اطلاع رسانی از طریق ایمیل​ یکی دیگر از امکانات نرم افزار مدیریت تماس است که در دسترس کاربران قرار دارد. سازگاری کامل سرویس مدیریت و تحلیل تماس با تمامی سرویس های ارائه دهنده ایمیل مانند یاهو، گوگل و حتی ایمیل های سازمانی موجب شده تا بتوانید به راحتی اطلاع‌رسانی و هشدار ها را از طریق ایمیل برای افراد ارسال کند.

وب‌هوک (WEB hock)

WebHook یک Callback از نوع HTTP است. گاهی یک اتفاقی رخ می‌دهد و یک رویداد به عنوان پاسخ آن ایجاد می‌شود. به این رویداد Callback می‌گویند. در حقیقت WebHook نیز یک پیام از نوع HTTP Post است که پس از رخ دادن یک اتفاق ایجاد می‌شود. از این قابلیت می‌توانید برای اتصال با دیگر نرم‌افزار‌ها مثل تلگرام و ارسال هشدار در بستر وب استفاده کنید.

اتصال سانترال به پنل پیامک و ارسال هشدار از طرق SMS و Email
اتصال سانترال به پنل پیامک و ارسال هشدار از طرق SMS و Email
اتصال سانترال به پنل پیامک و ارسال هشدار از طرق SMS و Email
اتصال سانترال به پنل پیامک و ارسال هشدار از طرق SMS و Email

تکریم و احترام به مشتری

احترام به مشتری اولین خواسته هر مدیر موفق

مدیران موفق همواره در تلاش هستند تا بتوانند به بهترین شکل مشتری مداری را سرلوحه کار خود قرار دهند و آن را در تک تک لحظات شرکت خود اجرایی کنند. یکی از این روشها ارسال پیامک و تقدیر از آن فرد برای برقراری تماس با مجموعه است. در سرویس گزارشگر تماس علاوه بر حالت معمول که میتوانید بعد از جوابگویی تماس یک پیامک برای شخص تماس گیرنده ارسال کنید امکان دیگری وجود دارد که برای تماس های بی پاسخ یا بعد از ساعت کاری هم بتوانید به مشتری اطلاع رسانی کنید. 

برای تماس های بعد از ساعت اداری یا بی پاسخ ، مدیرانی که همواره در پی جلب رضایت مشتری هستند می توانند از این سرویس هشدار و اطلاع رسانی استفاده کنند. ارسال یک پیامک که حاوی پیامی برای تکریم مشتری باشد می تواند فرد را دلگرم تر کند و وفادار سازد. همچنین میتوانید با ارسال شماره مشتری به پرسنل و تماس با شماره مورد نظر پروسه تکریم و وفادار نگه داشتن مشتری را تکمیل کنید

هشدار بر مبنای تمامی المان های مربوط به تماس

تنظیم و تعریف هشدارهای مختلف بر اساس تماس ورودی، خروجی و از دست رفته به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی و در همان لحظه وقوع تماس آن را مدیریت کنید. شما می توانید برای هر نوع تماس شرایطی خاص را تعریف نمایید. ارسال پیامک با متن خاص برای تماس گیرنده به محض اتمام مکالمه بر اساس واحد یا دپارتمان مورد نظر، امکان ارسال پیامک در صورت بی‌پاسخ ماندن تماس، امکان اطلاع به کارمند در صورت دریافت تماس و عدم پاسخ به آن و بسیاری از موارد دیگر که در بهبود شرایط و روند پاسخگویی به تماس ها مناسب مجموعه شما می باشد.

ارسال پیامک به فرد تماس گیرنده به صورت هوشمند

شما می توانید متن های مختلف را برای هر داخلی یا دپارتمان مرکز تماس تعریف کنید. متون آماده شده به محض اتمام مکالمه به شماره فرد تماس‌گیرنده پیامک خواهد شد. شما می توانید بر اساس تاریخ تماس یا ساعت مختلف در روز پیامی متفاوت را ارسال کنید. استفاده خلاقانه از این ویژگی می تواند در جذب مخاطب و ماندگاری نام مجموعه شما در ذهن فرد تاثیر بسزایی داشته باشد.

امکان ارسال پیامک های خاص در ساعات مختلف

متفاوت عمل کنید، شما می توانید برای ساعات مختلف از روز یک متن خاص ایجاد کنید تا در صورت دریافت تماس برای تلفن همراه تماس گیرنده فرستاده شود. امکان ارسال پیامک هایی با متن متفاوت در صورت دریافت چندین تماس از یک شماره تکراری نیز ویژگی مهمی است که باعث مدیریت بهتر مکالمات می‌شود. هر آنچه که در وفادار ساختن مشتری به خود نیاز دارید را می توانید با این امکانات اجرایی کنید. کافیست تا کمی متفاوت عمل کنید.

اطلاع رسانی به کارمند، مدیر و مشتری

شما می توانید بر اساس هر المان و موردی که مد نظر دارید به مدیر، کارمند و مشتری آگاهی دهید. دریافت تماس در ساعات غیر اداری می‌تواند نمونه‌ای از یک اطلاع رسانی چند کاربره باشد اطلاع به کارمند از طریق ایمیل و ارسال شماره تماس مشتری، اطلاع رسانی به مشتری در مورد پایان ساعت کاری و علت عدم پاسخگویی از طریق پیامک و اطلاع به مدیر از طریق وب هوک. این سبک از هشدارها به هر سه گروه کمک می‌کند تا در هر لحظه در جریان امور باشند.

کاهش هزینه و جلوگیری از سوء استفاده

با استفاده از سیستم هشدار هوشمند هزینه ها و منابع سازمان خود را مدیریت کنید تا از سوءاستفاده افراد سودجو جلوگیری کنید
اطلاع از تماس بین الملل با اتصال سانترال به پنل پیامک

هشدار برای تماس بین المللی

کاهش هزینه تماس

هشدار برقراری تماس طولانی

اتصال سانترال به پنل پیامک

هشدار برقراری تماس پرهزینه

اتصال سانترال به پنل پیامک و ارسال هشدار از طرق SMS و Email

هشدار برقراری تماس خارج از ساعت اداری

جلوگیری از هک شدن و ترمینیشن خطوط

ترمینیشن (Termination) یا همان انتقال تماسهای تلفنی اینترنتی از خارج به داخل كشور یکی از انواع هک شدن خطوط تلفن به وسیله افراد سود جو  است که میتواند هزینه های گزافی را بر مالک خط تحمیل کند. همواره استفاده از تکنولوژی ‌های روز و عدم آگاهی از خطرات احتمالی و نا امن بودن آنها برای کاربران دردسرساز است و میتوان گفت یکی از معضلات شرکت هایی که از خطوط ویپ (VOIP) در بستر اینترنت استفاده می‌کنند، ناامن بودن این بستر است که امکان و درصد هک شدن آن به شدت بالاست.

سرویس مدیریت و تحلیل تماس به عنوان یک ابزار کاربردی به شما کمک می‌کند تا با نظارت مستقیم بر تماس ها و همچنین فعال سازی اطلاع رسانی خودکار (هشدار) از هرگونه سوء استفاده جلوگیری کنید. شما میتوانید با تنظیم هشدارهایی مثل برقراری تماس بین الملل یا تماس هایی با مدت زمان طولانی و یا حتی خارج از ساعت اداری از وجود این تماس ها مطلع شوید و به سادگی از ادامه آن جلوگیری کنید.

جلوگیری از ترمینیشن و هک شدن تلفن و سانترال
    سبد خرید